הסיפור שלנו

סבתא גרב הינו פרוייקט חברתי שהוקם באהבה על ידי סבתא מילי והנכד שלה אליהו ויצמן.

הפרוייקט הוקם על מנת לאפשר לסבים וסבתות תעסוקה שיש בה גם ערך מוסף.

זו הסיבה ש 100% מרווחי הפרויקט מועברים כתרומה לילדים בסיכון.

העלייה בתוחלת החיים בעידן המודרני הביאה למצב בו סבים וסבתות רבים יוצאים ממעגל התעסוקה ובעצם נהפכים לנטל על החברה. תחושת חוסר האונים יחד עם ירידה בחוסן הגופני מביאה סבים וסבתות רבים למצבי רוח רבים אשר משפיעים על כל הסובב אותם.

הסטטיסטיקה עצובה וכואבת. אנשים שלא עובדים ושאינם מעסיקים את עצמם, לא משנה גילם לא מחזיקים מעמד עשור. תחושת הערך העצמי יורדת מכיוון שהם מרגישים שהם לא נחוצים. העדר תחושת השייכות והירידה בערך העצמי מובילה ירידה ברצון לחיות, מה שמשפיע גם על היכולת הפיזית שמתדרדרת בהתאמה.

אנחנו קבלנו החלטה לא להאשים את הממשלה, את החברה או את המצב הכלכלי, אלא לתפוס את המושכות ולייצר עתיד טוב יותר לסבים ולסבתות שלנו בכל ברחבי הארץ.

בני האדם, אנחנו יצורים מחפשי משמעות. מומחים רבים הוכיחו שכאשר לאדם סיבה מספיק חזקה למה לחיות, הוא ימצא את הדרך. בחזון שלנו אנחנו רוצים ליצור משמעות מעצימה לפלח אוכלוסיה רחב ויקר ולהחזיר לסבינו ולסבתותינו היקרים את תחושת השמחה, התשוקה והאהבה לחיים.
כל זאת מתוך הבנה שהדרך הטובה ביותר להתעצם היא לעשות טוב לאחר.

כל הקשישים תורמים מזמנם על מנת שירגישו שיש משמעות לחייהם על ידי תעסוקה מצד אחד ותרומה לנוער במצוקה מצד שני.

אז מה יש לנו להציע לכם?

אנחנו מוכרים גרבים סרוגות עבודת יד מצמר איכותי במגוון דגמים לפעוטות וילדים.

בתוך כל גרב מגיעה הפתעה - מגנט מדליק למקרר ובו משפט העצמה, מעין "טיפ להורות" שתפקידו להעביר מסר אנרגטי מסבתא גרב לחזק  את מי שמקבל את הגרב ומאפשר לכם לשמור את המגנט על המקרר, להיזכר במסר כל יום ולהטמיע אותו.

החלום שלנו הוא ליצור קהילות חברתיות של סבתא גרב במגווןן ערים ברחבי הארץ ובעולם עלל מנת להחזיר לקשישים את תחושת השייכות, ההערכה העצמית והתרומה לקהילה. הקהילות יקבלו מעת לעת תכנים מעשירים להתפתחות, לצמיחה ולהעלאת רמת האנרגיה כך שסריגתת הגרביים תעשה בכיף ובאהבה.

למי ולמה הכסף הולך?

לצערנו על אף שכל בני האדם שווים הם, ישנם ילדים ובני נוער רבים שמצאו עצמם

מסיבות שונות בשולי החברה. האלימות הסמים האלכוהול ושאר החטאים לא מאחרים לבוא במצבים אלה. סטטיסטית מדובר בילדים מוכשרים מאוד אשר זקוקים להכוונה, הדרכה והמון אהבה. אנחנו מאמינים ש: “זה לא משנה מה קורה לאדם בחייו, אלא אך ורק משנה מה האדם עושה עם זה”. אנחנו מאמינים שהדרך הטובה ביותר להשפיע על הנוער היא על ידי חינוך למנהיגות.

זו הסיבה ש-100% מרווחי הפעילות מועברים לעמותות וארגונים שמשקיעים בחינוך למנהיגות.

אז מי אנחנו ולמה אנחנו עושים את זה? 

שמי אליהו ויצמן ואני מאמן למודעות טבעית. זאת סבתאא שלי, סבתא מילי עמנו, העונה מעתה לשם “סבתא גרב”. קרוב לחצי שנה שעלה הרעיון של “סבתא גרב”. אתם בטח יודעים שעסק הוא כמו לידה של תינוק ובדרך יש קצת כאבים... רוצים לדעת עוד?

אז סבתא שלנו היקרה היא באמת אישה מיוחדת במינה. מעבר לכל הפינוקים, הבישולים, התמיכה והאהבה, היא לא עושה מספיק למען עצמה ולי אישית נמאס מזה. נשמע לכם מוכר? מכירים עוד מישהו במעגל המשפחתי הקרוב שלכם שלא עושה למען עצמו בכלל?

הסיפור של סבתא גרב

סבתא גרבהתחתנה בגיל 18. מייד אחרי עלייתה מתוניסיה ומצאה עצמה תוך שבועיים מאמצת ילדה בת 7, אתם מתארים לכם מצב שכזה? ילדה שמגדלת ילדה... מהר מאוד מצאה עצמה סבתא גרב מביאה לעולם עוד חמישה ילדים. היום המשפחה מונה 6 ילדים 24 נכדים ו- 12 נינים. כאשר סבא גרב הלך לעולמו בשיבה טובה, סבתא גרב הייתה צריכה למצוא לעצמה תעסוקה. עכשיו תבינו, סבתא גרב היא סבתא טובה של פעם ממש כמו הסבתות שלכם. חרוצה, נחושה, יודעת להגיד מילה טובה וגם להעיר כשצריך, אבל כמו רוב הסבתות דואגות לכולם ולא מספיק לעצמן...

כאשר עלה הרעיון של סבתא גרב, הבריאות של סבתא גרב לא הייתה בשמיים ולכן היו התנגדויות: איך נעשה? מה נעשה? סבתא מילי היקרה שלי חשבה שעליה לנהל עסק וקצת נלחצה.
כך עברו להם החודשים והפרויקט נשאר בלב שלנו, זרע קטן...

אומרים שהמלחמה האחרונה (מלחמת צוק איתן) עשתה שינוי במדינה שלנו. שעל אף הכאב של אובדן החיים היקרים, הייתה אחדות מיוחדת בעם שלא נראתה שנים רבות. אומרים שהמלחמה נגעה לאנשים במקומות שלא נגעו בהם זמן רב, היום אני יודע שיש בזה הרבה מן האמת ושזרעים רבים של אהבה ורצון לעשות טוב נזרעו בתקופת הלחימה.

אתם בטח תוהים.. למה אנחנו מספרים לכם את זה?

כיוון שמשהו התרחש אצל סבתא גרב בזמן המלחמה. הצפייה הממושכת בטלויזיה גרמה לה לכאב רגשי עמוק אשר הוביל לכאב פיסי ולמחלה. תודה לאל הכל טוב והבריאות חזקה וטובה. אבל מה שקרה לסבתא היה מדהים. סבתא גרב אמרה לי: "אלי, כל החודש של המלחמה הייתי יכולה לסרוג לפחות 30 זוגות גרביים והיינו יכולים לתת אותם לילדים ולנוער ולפחות לעשות משהו!", אתם מבינים, משהו בסבתא גרב נפתח ומאז סבתא גרב חדורת שליחות סורגת כל יום 2 זוגות גרביים ובקרוב מאוד סבתות רבות נוספות מצטרפות לפרוייקט.

אה ושכחתי דבר חשוב מאוד. סבתא גרב מעולם לא האמינה שיש לה כשרון ומעולם לא למדה שכן הייתה צריכה לעזור בפרנסת הבית, אבל מסתבר שיש לה כשרון ענק. האם אתם מכירים עוד אנשים כשרוניים בטירוף שעדיין לא עושים עם זה שום דבר?

רוצים לדעת מה הכשרון של סבתא גרב? כל שעליכם לעשות הוא לרכוש זוג, שניים, שלושה, כמה שתרצו. אני מבטיח לכם שמייד כשתקבלו את הגרביים, תרגישו את האהבה של סבתא גרב המברכת את הקטנטנים בבריאות, שמחה, הגנה ואושר.

אנחנו מאמינים שלכל אחד יש כשרון ומתנה בתוכו. כל שעלינו לעשות הוא לשבור את המחסומים בתוכינו ולאפשר לכשרון לצאת החוצה בטבעיות, ממש כמו בלידה..... אז, אם אתם מכירים סבים וסבתות בכל מקום בארץ שרוצים להצטרף לפרוייקט, חברו אותם אלינו שיוכלו להתחבר למרכז עוטף מחבק ומעצים, יוכלו לתרום מזמנם ולפנק ילדים במצוקה ויחזרו להרגיש שווים, מוערכים ונחוצים!

מתוך העבודה שלי עם אנשים, אני יודע שתחושה כזו יכולה לשפר איכות ותוחלת החיים בעוד 10 שנים לפחות!

יש לסבתא גרב דף פייסבוק, אנחנו נשמח אם תצלמו את הקטנטנים שלכם עם הגרבים ותשתפו אתנו בדף הפייסבוק. ואנחנו נשמח אם תשתפו אותנו בסיפורי סבתא שלכם.

יש לסבתא גרב כתובת מייל SAVTAGEREV@GMAIL.COM. אתם מוזמנים לכתוב לנו שאלות הערות והארות. אנחנו נענה ונגיב לכולם..

אה ועוד משהו קטן אחד. כל מי שצעיר ברוחו או בגופו ורוצה לבוא ולהושיט לנו יד בכל צורה או דרך מוזמן לכתוב זאת בדף הפייסבוק או במייל ונשמח להפנותו למרכז הקרוב לביתו.

חשוב מאד לציין שגם סבים מוזמנים בשמחה 🙂

תודה לכל מי שנוקט חלק בפרוייקט משמעותי זה, תודה לסבתא מילי היקרה שלי על ההשראה האהבה וכל הפינוקים שהשקיעה בי לאורך החיים, ותודה לבורא עולם שמאפשר לי להגשים את הייעוד שלי ולעזור לסבים וסבתות להרגיש שווים ומוערכים

זה לא מובן מאליו.

שלכם,

אליהו ויצמן